Допомагайте Україні. Хто якщо не ви це може зробити? Дякуємо Вам! Якщо не можете знайти кому можна довіряти: war.ukraine.ua

Питання та відповіді

Залежно від необхідного вам результату, найкращою та стійкою до подряпин буде поверхня покрита лакофарбовими матеріалами підвищеної твердості, так звані лаки для стільників. При прозорому фарбуванні морилками Saerlack рекомендується використовувати поліуретановий тиксотропний грунт TU9803 (підходить для фарбування всіх кольорів крім білих) при фарбуванні світлих тонів рекомендується використовувати прозорий не жовтий акриловий грунт TU0054. При нанесенні фарби першим шаром необхідно нанести білий поліуретановий грунт TU0271/13, на який після сушіння та шліфування необхідно нанести фарбу потрібного кольору. Столи або тумби переважно перекривати поліуретановими лаками підвищеної твердості, наприклад TZ9010 (або TZ9030, якщо потрібно напівматове покриття). Білі тони необхідно перекривати акриловим лаком TZ7025 або іншими акриловими лаками.

Найпоширенішою проблемою є потіки при нанесенні лаків та фарб. Питання з потіками при фарбуванні можна вирішити використовуючи більш тиксотропні продукти, такі як прозорий поліуретановий ґрунт TU9803 або білий ґрунт TU 271/13. При необхідності потрібно використовувати розчинник ТНР65, що дозволить прискорити сушіння та збільшити тиксотропність лакофарбового матеріалу. У разі виникнення шорсткості поверхні, наслідком якої є перепил, потрібно замінити розчинник більш повільний - DT0040 чи DT0424.

Однією з основних причин того, що поверхня після фарбування не виглядає гладкою і красивою, є допущені недоліки або неправильна технологія шліфування абразивними матеріалами перед фарбуванням. Підготовку поверхні слід починати ще на стадії "серого" МДФ, шліфування проводити пневматичними або електричними машинками. Основне правило - використання твердої основи під час вирівнювання поверхні меблів перед фарбуванням. Під час роботи з абразивними матеріалами завжди слід дотримуватися правила, що при шліфуванні не можна "перестрибувати" більше, ніж на одну градацію абразивного зерна. Найкращий результат досягається, якщо дотримуватися "класичної" системи: перше шліфування МДФ виконується абразивами Sia abrasives Т3256 (або Т3257, залежно від діаметра робочого інструменту) градації P120 і P180. Шліфування наступних шарів грунту роблять абразивами менших градацій.

Шероховатість поверхні є наслідком того, що лакофарбовий пил прилипає до свіжопофарбованого лакофарбового покриття, яке встигло підсохнути. Цього дефекту лакофарбового покриття можна уникнути, використовуючи більш повільні розчинники Sayerlack DT0424 або DT0040. Також важливо використовувати необхідне обладнання для нанесення лаків і грунтів. Для отримання виняткової якості лакофарбового покриття при нанесенні грунтів бажано використовувати фарборозпилювач DeVilbiss PRi Pro Lite, який також ідеально підходить для нанесення рідкої гуми. При нанесенні фінішних покриттів, таких як поліуретановий або акриловий лак або фарба, рекомендовано використовувати фарборозпилювач DeVilbiss GTi Pro Lite, який комплектується двома дюзами на вибір (1,2; 1,3; 1,4 мм).

Найпопулярніші лакофарбові матеріали для фарбування МДФ та масиву деревини – поліуретанові, поліефірні та акрилові матеріали, які твердіють шляхом хімічної реакції. Всі ці лаки та ґрунти не здатні висохнути без затверджувача. У лінійці Sayerlack представлені ще водорозчинні та нітроуретанові лакофарбові матеріали, які чудово працюють без затверджувача та чудово зарекомендували себе протягом багатьох років досвіду.

Ключова різниця при нанесенні лакофарбових матеріалів пензлем, валиком або пневматичним фарборозпилювальним обладнанням полягає в кількох моментах. По - перше, при покритті поверхні за допомогою кисті та валика гарантується максимальне перенесення матеріалу на деталь, що фарбується (втрати при такому нанесенні мінімальні). Якщо Ви використовуєте фарборозпилювач для нанесення матеріалу, то лакофарбовий шар, що отримується, значно товщі і має більш однорідну, рівну поверхню, без слідів від кисті, що переважно при нанесенні більшості поліуретанових, поліефірних або акрилових матеріалів. Також необхідно врахувати, що при роботі з фарбопульти потрібно буде певний час на навчання та вироблення професійних навичок для якісного фарбування.

При використанні якісних, професійних лакофарбових матеріалів та дотриманні рекомендацій, фарбування глянсових фасадів буде простим та швидким. Головне - це бажання та правильно обрана технологія фарбування. Виробник Sayerlack має у своєму активі величезну кількість поліуретанових та інших лаків та ґрунтів, які допоможуть Вам досягти максимальної якості за мінімальних витрат на виробництво.

Ключовим моментом є якісна підготовка МДФ ще до нанесення шару ізолятора або першого шару ґрунту. Шліфувати "сірий" МДФ необхідно абразивами Sia abrasives серії 8420, градації Р120 - 180, так як ці абразиви гарантують якісне шліфування та відповідають зернистості зазначеної на упаковці. Також великим плюсом буде використання ґрунту - ізолятора TU0100/NO, який забезпечить мінімальну усадку наступних шарів ґрунту та лаку, навіть при найекономнішому нанесенні (70-100 гр/м2). Залежно від потрібної технології для досягнення високоглянцевого покриття можна використовувати як глянцеву фарбу (з подальшим поліруванням) так і систему, де матова фарба покривається глянцевим лаком TL0335/00 або TL0339/00. Кожна з технологій має незаперечні плюси: при використанні глянсової фарби TL827/13 вирішується проблема сміття, яке можна "утопити" при нанесенні більшого шару. При використанні матової фарби Саерлак та глянсового лаку Ви отримуєте більш глибоку та якісну лінзу лакофарбового покриття.

Найпоширенішими і затребуванішими є меблі в глянці 30 глосс, який отримав назву "шовковисто-матовий", в каталозі матеріалів Sayerlack. Основними лаками даного блиску є поліуретанові TZ4230 та TU3825, а також TZ2930. Окремо можна відзначити міцний лак для стільниць TZ9030. До акрилових лаків 30 глосу відносять TZ7025 та TZ7330. Середній ступінь блиску, який на вигляд буде ближче до глянцю ніж до мату - 50 глосс. Глянцеві фасади мають блиск 90 глосс. І окрему групу товарів представляють так звані високоглянцеві емалі та лаки.

При фарбуванні найпростішими будуть матові лаки, оскільки на матовій поверхні недоробки та огріхи шліфування практично непомітні. При роботі з глянсовими матеріалами сліди від неякісного шліфування будуть помітнішими, що збільшує час підготовки деталі до фарбування. В асортименті лакофарбової продукції Саерлак ви завжди зможете знайти необхідний матовий лак.

Залежно від подальшої обробки та матеріалу, який буде наноситься, вибирають оптимальну зернистість абразивних матеріалів. Як правило, перед нанесенням натуральних покриттів на основі олії Borma, шліфування деревини необхідно закінчити зерном не вище Р120 - Р150, оскільки зменшення абразиву призведе до більш дрібних ризиків на поверхні виробу і наступне кольорове паркетне або меблеве масло буде світлішим, ніж масло, нанесене на деревину, оброблену наждачним матеріалом градації Р120 – Р150.

При нанесенні морилок (бейц) рекомендується використовувати шліфувальні матеріали Sia abrasives серії Т3256 (або Т3257) зернистості Р120 - Р180, які гарантують найвищу якість обробленої поверхні. При шліфуванні деревини перед фарбуванням ґрунтом або перед нанесенням лаку (або фарби), потрібно користуватися правилом, що "перестрибувати" можна не більше ніж на одну градацію абразиву, оскільки тільки така якість обробленої поверхні буде ідеальною.