Дерев'яний підлога, двері, вікна - все це періодично потребує ремонту та фарбування. Замість того, щоб кожного разу звертатися до майстра, можна підготуватися до цієї роботи та зробити її самостійно.
Щоб фарбувати дерево потрібно:
- матеріал для фарбування;
- пензель;
- шпаклівка;
- грунтівка;
- шпатель;
- будівельний фен / хімічний очисник;
- шкурка.
1. Виберіть матеріал для фарбування. На ринку представлено багато видів лакофарбових матеріалів для дерева різних відтінків, ступенів прозорості та блиску. Виберіть матеріал для покриття залежно від типу дерева та дизайну приміщення.
Для всіх порід деревини (включаючи смолисті) підходять олійні емалі. Ними добре покривати грубі поверхні, оскільки ці емалі відрізняються високою міцністю.
Для косметичного ремонту використовуйте акрилові емалі. Вони водорозчинні і менш міцні, ніж олійні. У них не такий виразний блиск. Акрилові емалі швидко сохнуть і підійдуть для будь-яких типів деревини (крім смолистих).
Щоб отримати прозоре покриття, використовуйте лаки - олійні або водноемульсійні поліуретанові. Перші більш міцні, але водноемульсійні швидше сохнуть. Лаки можуть бути і тоновані, з додаванням морилок.
2. Підготуйте інвентар для фарбування. Виберіть пензель. Якщо передбачається робота з малими деталями, зберіть дрібні пензлі. Для полірування поверхні вам знадобиться шкурка, бажано дрібнодисперсна.
3. Перед фарбуванням дерева підготуйте поверхню. Якщо на ній вже присутні один або кілька шарів фарби, яка відходить і погано тримається, краще зчистіть її. Для цього скористайтеся будівельним феном - під його впливом стара фарба буде відслаюватися, зніміть її шпателем.
4. Замість фена можна використовувати хімічні очисники (змивки-розрухлювачі). Після хімічного очисника протріть дерево оцтом і чистою водою для нейтралізації утвореної щелочі. Якщо старий шар фарби відносно рівний і міцно тримається, можна обійтися шпаклівкою. Після цього видаліть пил з поверхні - протріть безворсовою тканиною.
5. Часто дерев'яні поверхні потребують шпаклювання. Щоб фарба лягла рівно, заделайте дефекти, подряпини та дірки, якщо такі є. Скористайтеся шпаклівкою, розгладьте її обережно, щоб потім не виникло потреби в шліфуванні. Краще візьміть тонку пензлю. Майте на увазі - коли шпаклівка затвердіє, ідеально вирівняти її вже не зможете.
6. Щоб заделати великі отвори, скористайтеся будівельною піною - зайве можна відрізати ножем, коли піна затвердіє. Якщо є невеликі нерівності, зашкурьте поверхню шкуркою. Покрийте шпаклівку оліфою перед фарбуванням, щоб уникнути появи тріщин.
7. Непрямо перед фарбуванням ви можете покрити поверхню грунтом (хоча це не обов'язково). Грунтівка бажана, особливо коли поверхня нерівна. Грунтівка - це просочувальний матеріал, який утворює однорідну плівку на поверхні. Вона задовольняє пори, склеює пил, знижує витрату лаків і фарб, подовжує термін служби деревини. Нанесіть грунтівку в один шар і зачекайте принаймні дві години до фарбування.
8. Приступайте до фарбування. Проведіть пензлем по дереву кілька вертикальних смуг, кожен раз занурюючи її в фарбу. Розподіліть фарбу по поверхні. Так покрийте її всю.
Корисні поради
Щоб захистити себе, надягніть респіратор і рукавички, особливо під час роботи з будівельним феном і хімічними очисниками.
Починайте роботу зранку, при гарному освітленні.
Написати коментар